Be kategorijos

12 priežasčių išbandyti menstruacinę taurelę

Turbūt jau ne kartą internetiniuose portaluose matėte menstruacinės taurelės reklamą? Galbūt jau ir viena kita draugė užsiminė, kad naudoja menstruacinę taurelę? Netgi įžymios Lietuvos moterys užsimena apie ją? O Tau vis dar nedrąsu pabandyti? Vis kyla klausimas, kodėl turėtum pabandyti menstruacinę taurelę? Pateikiame 12 priežasčių, kodėl verta išbandyti taurelę:

1. Lengva ir patogu naudoti. Menstruacinės taurelės naudojimas yra labai paprastas: įdedame taurelę į makštį, paskui ištraukiame, išplauname ir vėl naudojame. Tiesa, pradžioje gali būti sudėtinga teisingai įsidėti ar išsiimti taurelę, bet pripratus visi veiksmai užtruks vos kelias minutes. Taurelė makštyje yra nejuntama. Po periodo rekomenduojama taurelę dezinfekuoti specialiomis priemonėmis ir palaikyti keletą minučių verdančiame vandenyje.

2. Nešiukšlinate. Menstruacinė taurelė gali būti naudojama ne vienerius metus. Dabar pagalvokime apie higieninius įklotus ir tamponus. Vidutiniškai moteris sunaudoja jų apie 325 vienetus per metus… Ir viskas atsiduria šiukšlių dėžėje.

3. Surenka daugiau kraujo. Normalaus dydžio tamponas sugeria nuo 9 iki 12 ml skysčio. Menstruacinės taurelės gali surinkti vidutiniškai nuo 15 iki 40 ml skysčio. Todėl taurelę galima išplauti daug rečiau nei keistumėte tamponus. Moterys su gausiu kraujavimu gali pasirinkti didesnės talpos taureles.

4. Periodas atrodys trumpesnis. Naudojant tamponus, juos keisti rekomenduojama kas 4 valandas dėl saugumo ir galimo pratekėjimo, eant gausesniam kraujavimui. Menstruacinę taurelę rekomenduojama ištuštinti kas 8 – 12 valandų.

5. Jokių pratekėjimų. Higieninis paketas ar tamponas sugeria tik tam tikrą kiekį skysčių. Viršijus šį kiekį, galimi pratekėjimai, kurie sukelia didelį diskomfortą. Tinkamai naudojant menstruacinę taurelę, pratekėjimų nepasitaiko, be to, ji talpina didesnį kiekį skysčių. Jei susiduriate su taurelės pratekėjimu, greičiausiai netinkamai ją įsidedate arba taurelės dydis ir forma yra jums netinkama.

6. Jokių kvapų. Menstruacinė taurelė surenka kraują makštyje ir neturi jokio tiesioginio kontakto su oru, todėl nesijaučia menstruacijoms būdingo kvapo. Jausitės švariau ir patogiau nei su higieniniais paketais ar tamponais. Net esant nuogai, niekas neįtars, kad jums menstruacijos.

7. Taupo pinigus. Menstruacinė taurelė naudojama ne vienerius metus, o higieninius paketus ir įklotus reikia pirkti kiekvieną mėnesį. Vieną kartą nusipirkus taurelę ji atsiperka labai greitai.

8. Gali miegoti nuoga! Teisingai įsidėjus taurelę, ji neprateka, todėl gali drąsiai vaikščioti ir miegoti nuoga. Dėl toksinio šoko sindromo tikimybės, patartina naktį pasikeisti tamponą. O neišsitraukdama taurelės, gali drąsiai miegoti iki 12 valandų!

9. Taurelės visiškai nesimato. Tau nebereikės nerimauti apie išlindusius tampono siūlus ar matomus higieninių paketų sparnelius.

10. Gali drąsiai užsiiminėti įvairiausios rūšies sportu. Net ir esant aukštyn galva, su menstruacine taurele jausiesi saugiai ir komfortiškai.

11. Menstruacinė taurelė labai patogu keliaujant. Ji neužima daug vietos. Be to, užklupus toms dienoms nereikia ieškoti parduotuvės ar nešiotis su savimi krūvos tamponų ar higieninių paketų. Taurelę gali drąsiai pasikeisti net ir stovyklaujant, kopiant per kalnus ir pan. Tik nepamiršk švariai nusiplauti rankas!

12. Naudojant menstruacines taureles žymiai sumažėja toksinio šoko sindromo tikimybė. Bet jei naudojant taurelę pajusite nemalonius simptomus, tuoj pat išsiimkite taurelę ir kreipkitės į gydytoją!

Menstruacinės taurelės gaminamos iš 100% medicinio silikono arba termpolastinio elastomero (TPE). Jos neišskiria į jūsų organizmą jokių kenksmingų medžiagų, taip pat neapsorbuoja kitų medžiagų. Šios medžiagos neturėtų sukelti alerginių reakcijų jūsų organizmui.

Tamponai sugeria ne tik kraują, bet ir visą kitą, kas yra jūsų makštyje, todėl sutrikdomas makšties pH balsansas. Taip makštis tampa labiau pažeidžiama, išsausinama, didėja ligų rizika. O įvairūs kvapai, dedami į higieninius paketus, gali sukelti alergines reakcijas bei dirginti makštį. Su menstruacine taurele to nebus!

Naudodama menstruacinę taurelę labiau pažinsi savo kūną, nes aiškiai matysi, kokio stiprumo tavo menstruacijos. Daugeliu atveju jos nėra tokios gausios, kaip atrodo, kai naudoji tamponus ar higienius paketus!