Naudojimas

Prieš pirmą naudojimą MeLuna menstruacinė taurelė turi būti sterilizuojama palaikant ją verdančiame vandenyje apie 2-3 minutes. Taurelė taip pat turi būti sterilizuojama ir tarp periodų. Menstruacijų metu, ištuštinus taurelę, ji gali būti išvaloma tualetiniu popieriumi arba popieriniu rankšluosčiu ir nuplaunama po tekančiu vandeniu. Tada ji iš karto gali būti naudojama vėl.

Nepamirškite prieš įsidėdamos ar išimdamos taurelę nusiplauti rankų.

Norint įsidėti taurelę, ji turi būti sulankstyta. Po įdėjimo, taurelė pati grįžta į pradinę formą. Yra ne vienas skirtingas taurelės sulankstymo būdas. Kurį lankstymo būdą pasirinkti, priklauso tik nuo jūsų. Lankstant taurelę, reiktų palikti šiek tiek oro taurelės viduje, nes pasikeitęs slėgis jau įdėjus taurelę į makštį, priverčia ją išsiskleisti. Jei oro nebus palikta, taurelė gali sunkiau išsiskleisti.

Pateikiama keletą pagrindinių taurelės lankstymo pavyzdžių:

C-lenkimas

Pats populiariausias taurelės sulankstymo būdas. Suspauskite taurelę, o tada sudėkite šonus kartu, taip suformuodami C raidės formą.

Šono lenkimas

Vieną taurelės šoną spauskite į taurelės vidų, o šonos kreipkite aplink suspaudimą. Taip lankstant taurelę, lieka daug oro jos viduje, todėl įdėjus ji lengviau atsidaro.

S-lenkimas

Tinka didesnio dydžio taurelėms (L ar XL). Suspauskite taurelę plokščiai ir suformuokite S raidės formą.

Sulankstykite taurelę į jums priimtiniausią formą ir įdėkite į makštį. Įsidėti taurelę galima sėdint ant unitazo, stovint ar pritūpus – tiesiog raskite sau patogią poziciją. Jei taurelę sudėtinga įdėti, galima naudoti vandens pagrindo lubrikantą. Jei taurelės nepavyko įsidėti iš pirmo ar antro karto – nesijaudinkite. Reikia šiek tiek laiko ir kantrybės, kol rasite sau tinkamą lankstymo būdą ir poziciją bei gylį, kiek toli stumti taurelę makštyje. Vienoms moterims patinka, kai taurelė yra netoli gimdos kaklelio, kitoms – kai taurelė yra žemai makštyje. Tačiau per žemai įdėta taurelė, gali sukelti nepatogumų sėdint.

Norint išvengti pratekėjimo, po taurelės įdėjimo patikrinkite, ar taurelė pilnai ir teisingai išsilankstė. Tai galite padaryti tiesiog pirštu sukant apie taureles sieneles. Nešiojant taurelę, jos pozicija gali šiek tiek pasikeisti judant makšties raumenims, tačiau tai neįtakoja jos funkcionalumo ir patogumo.

MeLuna menstruacinė taurelė gali būti makštyje 8-12 valandų. Remdamiesi naujausiais moksliniais tyrimais, taurelės gamintojai rekomenduoja taurelę išplauti kas 8 valandas! Dažniausiai taurelę pakanka išplauti 2-4 kartus per dieną. Kadangi kiekvienos moters menstruacijų gausumas skiriasi, skiriasi ir laikas kaip dažnai išplauti taurelę. Iš pradžių, tik pradėjus naudoti taurelę, rekomenduojama ją išplauti taip pat dažnai kaip keistumėte tamponus. Taip sužinosite, kaip dažnai turite ištuštinti taurelę. MeLuna menstruacinė taurelė gali būti naudojama ir naktį, tačiau nelaikykite jos makštyje ilgiau nei 8-12 valandų! Menstruacinė taurelė gali būti makštyje jums šlapinantis ar tuštinantis.

Prieš išimant taurelę būtina nusiplauti rankas. Tada atsistokite ar atsisėskite į patogią poziciją. Pasinaudodama dubens dugno raumenimis, nustumkite taurelę kuo žemiau makštimi. Kai pirštais galėsite pasiekti taurelės apačią, paimkite už taurelės galiuko ir pastumkite taurelę dar žemiau. Po to spustelkite taurelės apačią.Taip sumažinsite slėgį aplink taurelę. Netraukite taurelės tiesiog sugriebę už jos galiuko – galiukas skirtas tik nuleisti taurelę kaip galima žemiau. Norėdami ištraukti taurelę naudokite dubens dugno raumenis ir nepamirškite suspausti taurelės apačios. Nepamirškite, kad norint tinkamai išimti taurelę, reikia praktikos. Tiesiog išlikite rami ir atsipalaidavusi.

Ištraukus taurelę, ištuštinkite ir išplaukite ją po tekančiu vandeniu ar tiesiog išvalykite su tualetiniu popieriumi ar popieriniu rankšluosčiu.Taurelę toliau galima naudoti iš karto.

Nenusiminkite, jei iš pradžių taurelę įsidėti ir ją išimti bus sunku. Tiesiog atsipalaiduokite ir pamėginkite dar kartą. Kuo daugiau kartų išimsite ir įdėsite taurelę, tuo bus lengviau. Net jei prieš tai naudojote tamponus, priprasti prie taurelės gali būti sunku. Nepamirškite paskaityti instrukcijų dar ir dar kartą. Gal kažką darote ne taip? Kaip rodo tyrimai, didžiąjai daliai moterų prireikė net trijų mėnesinių ciklų, kol išmoko taurelę naudoti teisingai.

Jei jums kyla sunkumų, štai keletas patarimų:

  • Prieš dedant taurelę, sulankstykite ją taip, kad kuo daugiau oro liktų taurelės viduje. Tam labai tinka kriauklės formos sulankstymas. Bet galite eksperimentuoti ir pasirinkti kitokį taurelės sulankstymo būdą.
  • Prieš dedant taurelę į makštį, galite jos sieneles sudrėkinti vandeniu ar specialiu lubrikantu, taip taurelė lengviau keliaus makštimi.
  • Naudokite dubens dugno raumenis nustumdami taurelę į patogiausią poziciją!
  • Prieš įdedant taurelę nuplaukite ją šaltu vandeniu. TPE yra minkštesnis, kai šiltas. O nuplovus taurelę šaltu vandeniu, jis taps kietesnis ir lengviau atsidarys makšties viduje.